Anasayfa / Microsoft / Server / Exchange Server / Exchange 2013 Mailbox Taşıma

Exchange 2013 Mailbox Taşıma

Merhaba;

Bu makalemde sizlere Exchange 2013’te mailbox’ları Db’ler arasında migration işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağım.Exchange panelimize ulaşıyoruz ( https://SUNUCU_ADI/ECP) panele giriş yapıyoruz.

Arkasından Recipients Sekmesinden Migration bölümüne geliyoruz.

Migration bölümde “+ ile editlemeye bastığımızda bize migration işlemini Db’ler arasında mı forestlar arasında mı şeklinde seçim olarak bırakmaktadır biz sadece Db değiştireceğimiz için Db yi seçiyoruz.

Karşımıza gelen ekranda taşıma işlemini işlemini yapcağımız mail i ekleyerek devam ediyoruz.

Migrate edeceğimiz mail i seçtikten sonra devam ediyoruz.

Bu bölümde taşıma işleminin yapılacağı Db’yi seçicez eğer varsa aynı şekilde Archive db’nizide seçmekte fayda var.

Mailbox’ımızın taşınacağı Database’i seçiyoruz.

Taşıyacağımız Database’i seçtikten sonra batch name verip devam ediyoruz.

Biz migration işlemini otomatik ve hemen istediğimiz için herhangi bir şeyi değiştirmiyoruz ayrıca taşıma işlemi bittikten sonra bir mail adresine bilgi mail i atabiliriz bunun için burdan seçmemiz yeterli.

Hakkında Kerem Şuğle

Kerem Şuğle
Kasım 1985 İstanbul doğumluyum, haraketli bir çocuk olduğum için gençlik yıllarım da oldukça haraketli geçti. Babam Elektrik Elektronik mezunu olunca tornavida ile çok küçük yaşta tanıştığım için mesleğe de ilk geçişim evde ki bilgisayarı paramparça edip geri toplayamayarak oldu diyebiliriz. Lise yıllarında mahalle arasındaki bilgisayar tamiri yapan firmada takılmayla başlayan, daha sonra profesyonel destek hizmeti veren firmalarla devam eden macera askerlik sonrası ile 11 yılı geçti. DETAYLI PROFİL İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir