Anasayfa / Haberler / vCenter Server 6.5.0b Yayınlandı
Vmware Vsphere 6.5
Vmware Vsphere 6.5

vCenter Server 6.5.0b Yayınlandı

Merhaba,

vCenter 6.5 için yeni bir güncelleştirme yayınlandı yayınlanan güncelleştirmeyle gelen yenilikler ve düzeltmelerle ilgili detayları aşağıdaki linklerden görebilirsiniz.

What’s New

This release of vCenter Server 6.5.0b delivers a number of bug fixes that have been documented in the Resolved Issues section.

  • Updates to time zones in the Linux Guest Operating System customization. vCenter Server Linux guest operating system customization supports latest time zones. For more information on time zone changes and daylight saving time (DST) changes in Linux guest operating systems, see the Time Zone Database by Internet Assigned Numbers Authority (IANA).
  • Updates to time zones in the Windows Guest Operating System customization. vCenter Server Windows guest operating systems customization supports the latest time zones. For more information on time zone changes and daylight saving time (DST) changes in Windows guest operating systems, see the Microsoft Knowledge Base article 3162835.
  • Additional functionality to the vSphere Client. This release delivers additional functionality to the HTML5-based vSphere Client. For more information, see Functionality Updates for the vSphere Client.

 

 

Download

Detay

 

Hakkında Kerem Şuğle

Kerem Şuğle
Kasım 1985 İstanbul doğumluyum, haraketli bir çocuk olduğum için gençlik yıllarım da oldukça haraketli geçti. Babam Elektrik Elektronik mezunu olunca tornavida ile çok küçük yaşta tanıştığım için mesleğe de ilk geçişim evde ki bilgisayarı paramparça edip geri toplayamayarak oldu diyebiliriz. Lise yıllarında mahalle arasındaki bilgisayar tamiri yapan firmada takılmayla başlayan, daha sonra profesyonel destek hizmeti veren firmalarla devam eden macera askerlik sonrası ile 11 yılı geçti. DETAYLI PROFİL İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir