Anasayfa / Virtualization / Hyper-V / Vmware Workstation 8 içinde HyperV çalıştırma

Vmware Workstation 8 içinde HyperV çalıştırma

Workstation 8 kurulu makinanızın i7 ya da Nehalem işlemcili olması ve bios üzerinde bu özelliğin aktif olması gerekiyor.HyperV kurulacak sanal makinayı oluştururken sanal makina versiyonu olarak v8 seçilmeli.

Sanal makina oluşturulduktan sonra Cpu ayarlarında Intel VT-x/EPT aktif hale getirilmeli

Oluşturulan sanal makinanın vmx dosyasına aşağıdaki satır eklenmeli. (ÖNEMLİ: vmx dosyasını editlemeden önce workstation 8’i kapatmalısınız)

 Şimdi Workstation 8’i başlatıp, oluşturduğunuz bu sanal makinayı açarak içine Windows Server 2008 R2 x64 kurduktan sonra HyperV rolünü kurabilirsiniz.

Not: Eğer sanal makinayı başlatırken işlemci ile ilgili hata alıyorsanız fiziksel CPU’nuz Intel VT-x/EPT desteklemiyor ya da bios üzerinden kapalı olabilir

 

Hakkında Kerem Şuğle

Kerem Şuğle
Kasım 1985 İstanbul doğumluyum, haraketli bir çocuk olduğum için gençlik yıllarım da oldukça haraketli geçti. Babam Elektrik Elektronik mezunu olunca tornavida ile çok küçük yaşta tanıştığım için mesleğe de ilk geçişim evde ki bilgisayarı paramparça edip geri toplayamayarak oldu diyebiliriz. Lise yıllarında mahalle arasındaki bilgisayar tamiri yapan firmada takılmayla başlayan, daha sonra profesyonel destek hizmeti veren firmalarla devam eden macera askerlik sonrası ile 11 yılı geçti. DETAYLI PROFİL İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir