Anasayfa / Microsoft / 30 Mart Pazar 2014 – Yaz Saati Uygulaması için Hotfix

30 Mart Pazar 2014 – Yaz Saati Uygulaması için Hotfix

30 Mart yerel seçimlerine denk gelen yaz saati uygulaması bakanlar kurulu kararı ile değiştirildi. 30 Mart Pazar günü saat 03.00′te geçilmesi planlanan yaz saati uygulamasına yerel seçimler nedeniyle 31 Mart Pazartesi günü geçilecek. Bakanlar Kurulu kararıyla pazarı pazartesiye bağlayan gece saatler 1 saat ileri alınacak.
Ancak buradaki sorun, mevcut Microsoft işletim sistemlerinde otomatik saatleri ile alma zamanı olarak 30 Mart görünüyor.

1
Eğer ilgili yamayı yüklerseniz durum aşağıdaki gibi olacak;

2

Hotfix için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;

http://support.microsoft.com/kb/2935092/en-us

Eğer BDDK veya benzeri kurumsal üzerinden alınacak bir karar ile, herhangi bir şekilde yukarıda bakanlar kurulunun kabul ettiği gibi bir gün sonra geçiş YAPMAYACAK iseniz, bu durumda bu hotfix’ i yüklemeyin.

İstisnalar dışında, bu yamayı yüklemeyi düşünüyorsanız, buradaki en önemli konu, tüm sunucu ve istemcilerde bu yamanın yüklü olması, aksi halde saat farkından dolayı kerberos kaynaklı sorunlar yaşarsınız.

Kaynak

Hakkında Kerem Şuğle

Kerem Şuğle
Kasım 1985 İstanbul doğumluyum, haraketli bir çocuk olduğum için gençlik yıllarım da oldukça haraketli geçti. Babam Elektrik Elektronik mezunu olunca tornavida ile çok küçük yaşta tanıştığım için mesleğe de ilk geçişim evde ki bilgisayarı paramparça edip geri toplayamayarak oldu diyebiliriz. Lise yıllarında mahalle arasındaki bilgisayar tamiri yapan firmada takılmayla başlayan, daha sonra profesyonel destek hizmeti veren firmalarla devam eden macera askerlik sonrası ile 11 yılı geçti. DETAYLI PROFİL İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir