Anasayfa / Microsoft / Windows 2008 R2 Administrator Password Sıfırlama

Windows 2008 R2 Administrator Password Sıfırlama

Merhaba ;

Kurulum yaptığınız yada başkası tarafından yapılan kurulumda Administrator şifresi paylaşılmayan domain sunucunuz için administrator hesabınızın şifresini sıfırlama ile ilgili olarak çok kısa bir yoldan bahsedeceğim.

Öncelikle bilgisayarımızı Windows 2008 cd/dvd’sinden başlatıyoruz. “Repair your computer / Bilgisayarınızı Onar’ı seçin” arkasından cmd’yi çalıştırın  c:\windows\system32‘ye geçiyoruz arkasından Move utilman.exe utilman.exe.backup Sonra yıne aynı ekranda ; copy cmd.exe utilman.exe sonra restart  açılış ekranındayken Windows + U tuşlarına basın CMD’de şu komutu girin:

net user administrator yenisifre12

 

artık bu şekilde

Hakkında Kerem Şuğle

Kerem Şuğle
Kasım 1985 İstanbul doğumluyum, haraketli bir çocuk olduğum için gençlik yıllarım da oldukça haraketli geçti. Babam Elektrik Elektronik mezunu olunca tornavida ile çok küçük yaşta tanıştığım için mesleğe de ilk geçişim evde ki bilgisayarı paramparça edip geri toplayamayarak oldu diyebiliriz. Lise yıllarında mahalle arasındaki bilgisayar tamiri yapan firmada takılmayla başlayan, daha sonra profesyonel destek hizmeti veren firmalarla devam eden macera askerlik sonrası ile 11 yılı geçti. DETAYLI PROFİL İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir