Anasayfa / Microsoft / Server / Exchange Server / Exchange 2013 Group Delegation Ayarları

Exchange 2013 Group Delegation Ayarları

Merhaba ;

Exchange 2013’ted daha önce Mail Forwarding‘i anlatmıştım şimdi’de Group delegation’u anlatmak istiyorum.

Bunun için Https://Sunucu_ADI/ecp e giriş yapıyoruz ardından Recipients altından Groups sekmesine gelip burdan işlem yapacağımız group’u seçiyoruz.


Açılan Pencerede en altta bulunan Group Delegation sekmesine geliyoruz.


Send As > Başka bir kullanıcıya send as hakkı verme. Örnek: Genel Müdür adına sekreteri mail atacak bu durumda kimden kısmında genel müdürün mail adresi çıksın ama gönderen sekreteri olsun bunun için send as hakkı verilmesi gerekir. Genel müdürün mailbox’ı üzerinde mous’un sağ tuşuna basıp gelen menüde Mange Send As Permission seçilir.

 

Send on behalf > Bu kısım başkasının adına mail göndermeye yarıyor. Bu kullanıcı yada grup adına başka birisininde mail göndermesini istiyorsak mailbox özelliklerine girip Mail Flowing Settings Send on Behalf kısmında add diyerek hak vermek istediğimiz kullanıcıyı buraya dahil ediyoruz.

 


 

Save dedikten 10-15 dak gibi bir sürede devreye girmektedir.Bu dakkikadan sonra Outlook’ta grup mail’i eklemeniz yeterli.

Hakkında Kerem Şuğle

Kerem Şuğle
Kasım 1985 İstanbul doğumluyum, haraketli bir çocuk olduğum için gençlik yıllarım da oldukça haraketli geçti. Babam Elektrik Elektronik mezunu olunca tornavida ile çok küçük yaşta tanıştığım için mesleğe de ilk geçişim evde ki bilgisayarı paramparça edip geri toplayamayarak oldu diyebiliriz. Lise yıllarında mahalle arasındaki bilgisayar tamiri yapan firmada takılmayla başlayan, daha sonra profesyonel destek hizmeti veren firmalarla devam eden macera askerlik sonrası ile 11 yılı geçti. DETAYLI PROFİL İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir