Exchange ServerServer

Exchange 2013 Mail Forwarding Ayarları

1

Merhaba ;

Bildiğiniz gibi Exchange’de mailbox yönlendirmesi yapabiliyoruz Exchange 2010’da Consol’a girip Mailbox Flow Settings’ten ayarlıyorduk Exchange 2013 le birlikte kaldırılan arayüzden sonra mailbox yönlendirmeninde yeri değişmiş durumda.

Https://Sunucu_ADI/ecp e giriş yapıyoruz ardından Recipients altından Mailbox’lara gelip burdan yönlendirmek istediğimiz kullanıcının mail’ini seçiyoruz

 


Mailbox özelliklerini açtıktan sonra Mailbox Features‘a geliyoruz burdan aşağıdan Mail Flow bölümüne giriyoruz.Mailb Flow bölümü biraz aşağılarda kaldığı için bulmakta sıkıntı çekiliyor J


 

Mail Flow sekmesine geldikten sonra Enable Forwarding seçeneğini seçiyoruz Arkasından bu kullanıcının maillerinin hangi kullanıcıya da düşmesini istiyorsak kullanıcıyı seçiyoruz.

Deliver Message to both Forwarding address and mailbox > Bu kısmı da seçersek mail hem yönlendirilen kişiye hem de asıl sahibine gidecek. Burada istersek bir group’a da yönlendire biliriz. Eğer bu kısım seçilmez ise sadece mail yönlendirilen kişiye veya group’a gider.

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir