Anasayfa / Microsoft / Server / Exchange Server / Exchange 2013 – Yeni Database Oluşturma

Exchange 2013 – Yeni Database Oluşturma

Merhaba bu makalede sizlere Exchange 2013’te yeni Db yaratmayı anlatıcam. Öncelikle daha önceki makalelerde’de bahsettiğim gibi yönetim paneli için web browser’dan https://sunucu_Adi/ecp yazmanız yeterli.

Yeni Db eklemek için Servers Sekmesine girmemiz yeterli.

Server sekmesinde bulunan “Databases” sekmesine gelip daha önceki işlemlerde olduğu gibi burada da “+” ile yeni ekleme işlemi yapıyoruz.

Yeni Database’imize isim veriyoruz.

Bu Database’in hangi Exchange sunucusuna Mount edileceğini seçiyoruz.

En önemli kısım sonda yeni oluşturduğumuz DB’nin nerede olacağını belirlediğimiz kısım her zamanki gibi Database’lerimizi işletim sisteminin kurulu olmadığı başka bir diske almak faydalı olacaktır.Ben yolu yazdıktan sonra “Mount this Database” i işaretliyorum ki direk başlasın isterseniz bu işlemi sonraada yapabilirsiniz.

Hakkında Kerem Şuğle

Kerem Şuğle
Kasım 1985 İstanbul doğumluyum, haraketli bir çocuk olduğum için gençlik yıllarım da oldukça haraketli geçti. Babam Elektrik Elektronik mezunu olunca tornavida ile çok küçük yaşta tanıştığım için mesleğe de ilk geçişim evde ki bilgisayarı paramparça edip geri toplayamayarak oldu diyebiliriz. Lise yıllarında mahalle arasındaki bilgisayar tamiri yapan firmada takılmayla başlayan, daha sonra profesyonel destek hizmeti veren firmalarla devam eden macera askerlik sonrası ile 11 yılı geçti. DETAYLI PROFİL İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir