Anasayfa / Haberler / Windows Server 2012 R2 Hazır

Windows Server 2012 R2 Hazır

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayının başında sizlerle Windows Server 2012’nin hazır olduğu bilgisini paylaşmıştık. Bugün itibariyle de Windows Server 2012 R2’nin geliştirilmesinin tamamladığını ve RTM (Release to Manufacturing) sürümüne ulaştığını paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz!

“Buluttan Gelen Tek Sunucu” olarak isimlendirdiğimiz Windows Server 2012, birçok alanda oldukça fazla yenilikle hayatımıza girmişti. Özellikle Hyper-V ile sanallaştırma tarafında yapılan yenilikler ile kurumların sanallaştırmaya bakışları farklı noktalara gelmiş; felaket kurtarma, iş sürekliliği gibi birçok konuda Windows Server 2012 ve Hyper-V 3.0 ile gelen çözümler Hyper-V’yi Türkiye’de sanallaştırmanın lider ürünü haline getirmişti.

windows_server_2012

Windows Server 2012 R2, Cloud OS vizyonunun bir parçası olarak Windows Server 2012’de olduğu gibi birçok yeni özellikle birlikte geliyor. Bu şaşırtıcı özellikler sanallaştırma, depolama (storage), ağ (network), yönetim, erişim, bilgi koruma gibi birçok farklı alanda karşımıza çıkacak. Bu özellikleri de ayrıca sizlerle paylaşacağız.

Windows Server 2012 R2; 18 Ekim’de System Center 2012 R2 ve tabii ki Windows 8.1 ile birlikte genel erişime (GA) açılacak ve tüm müşteri ve iş ortaklarımız tarafından ulaşılabilir olacak. 18 Ekim’de ayrıca Windows Intune’da yeni özellikleriyle hizmetimizde olacak! Bu tarihe kadar beklemek istemiyorsanız Windows Server 2012 R2 ve System Center 2012 R2 ön izleme (preview) sürümlerini aşağıdaki adreslerden indirebilir ve test edebilirsiniz:

http://blog.microsoft.com.tr/windows-server-2012-r2-hazir.html#sthash.PgCOi4YE.dpuf

Hakkında Kerem Şuğle

Kerem Şuğle
Kasım 1985 İstanbul doğumluyum, haraketli bir çocuk olduğum için gençlik yıllarım da oldukça haraketli geçti. Babam Elektrik Elektronik mezunu olunca tornavida ile çok küçük yaşta tanıştığım için mesleğe de ilk geçişim evde ki bilgisayarı paramparça edip geri toplayamayarak oldu diyebiliriz. Lise yıllarında mahalle arasındaki bilgisayar tamiri yapan firmada takılmayla başlayan, daha sonra profesyonel destek hizmeti veren firmalarla devam eden macera askerlik sonrası ile 11 yılı geçti. DETAYLI PROFİL İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir