Vmware

Live Optic Vmware HCI Assessnent Nedir ?

LiveOptic HCI Assessment

Merhaba,

Assessment tarafın da sektörün öncülerinden olan Live Optic Vmware HCI değerlendirmesi isimli yeni değerlendirme aracı sunduğunu duyurdu. Live Optic eski adıyla DPACK sektör genelinde kabul gören yaygın bir araçtır.Yeni sunmuş olduğu HCI Assessment tool’u ile birlikte Vmware tabanlı HCI çözümlerin değerlendirmesi,tasarlanması ve boyutlandırması gibi metrikleri belirleyip vSAN çözümü sunmaktadır.Bu işlemleri yaptığınızda son aşamda size Vsan ready Node sizer’a kadar aktarmakta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HCI değerlendirmesi şuanda vSphere ve fiziksel ortamlar üzerinde çalışmakta.

Daha önce kullanmayanlar için Optik Prime bellek üzerinde çalışıp her hangi bir kurulum gerektirmez ve/veya analiz yaptığı sistem üzerinde herhangi bir değişiklik yapmaz.

Peki Neden bir yazılımı kullanılmalı ?

Yatırımlarınız hakkında karar verirken uygulamalarınızın mevcut altyapınız üzerinde nasıl performans gösterdiğini anlamak performans sorunlarını ortadan kaldırmanın ilk ve önemli adımlarındandır.Live Optic’in yapmış olduğu değerlendirme mevcut ortamınızda kapasite, hesaplama, performans, gecikme, vb. bilgileri yakalayıp raporlar.Alt yapınızın kapsamlı bir raporu üzerinden planlama yapmanız daha kolay olacaktır.

HCI Assesment Nasıl Çalışır ?

 

 

 

Aslında süreç oldukça basit Live Optics Capture ile yeni bir proje oluşturulup Collector’ü kurduktan 1 yada 2 gün sonra ( sonuç 4 saat le 7 gün arasındada çıka bilir ama önerilen 24-48 saattir )

Toplanan veriler canlı data üzerinde bir görüntü verececektir. İstendiği taktirde offline çalışan SIOKIT lede offline data üzerinden değerlendirme yapılıp değerlendirme sonucu için datalar Live Optic’e yüklenip offline bir rapor elde edilebilir.

Yeni kullanıcılar https://app.liveoptics.com/register/vmware adresindeki bir hesaba kayıt olabilir . Son kullanııcılar için  “Ben bir BT uzmanıyım” ı seçebilir , Partners / SE’lerin bir hesap oluşturmak için “Ben İş Ortağım veya OEM’im” seçmesi gerekir. VMware Live Optics’in mevcut kullanıcıları mevcut hesaplarını kullanmaya devam edebilir.  24-28 iş saati içinde bir hesap oluşturulacaktır.

Yazar Hakkında

Kerem Şuğle

Solution Architect

Leave a Comment