Haberler Vmware

vCenter Converter 6.6 BETA Yayınlandı

Selamlar VMware yeni adıyla Broadcom :) , vCenter Converter 6.6’nın Beta sürümünü duyurdu. Bir önceki sürüm 200 binden fazla indirme sayısına ulaşmış olan ürünün yeni versiyonu çıktı. Bu sürümde beta, web sitesinden indirilebilir. vCenter Converter Beta programına henüz kaydolmadıysanız, bu formu göndererek kaydolabilirsiniz.

vCenter Converter 6.6, AHV ve RHV formatları da dahil olmak üzere KVM tabanlı iş yüklerini dönüştürme yeteneği sağlayarak işlevsel açıdan önemli boşlukları kapatıyor. Ayrıca kaynak işletim sistemi olarak RHEL 8 ve 9’un yanı sıra en son Ubuntu sürümleri için desteği de kapsıyor: 22.04 ve 20.04.

Bu ürünü daha önce duymayanlar veya deneyimi olmayanlar için vCenter Converter, farklı bir hipervizörlerde ve fiziksel makinelerde çalışan sanal iş yüklerini VMware sanal makinelerine dönüştürme olanağı sağlayan ücretsiz ve bağımsız bir araçtır. vCenter Converter’ın gelecek sürümü MS Hyper-V, AWS EC2, Nutanix AHV, Red Hat RHV ve yerel KVM tabanlı iş yüklerinin dönüştürülmesini destekleyecek.
Ayrıca müşterilerin VMware sanal formatları (Workstation, Fusion) arasında dönüşüm yapabilmelerini ve VMware sanal makinelerini yeniden yapılandırabilmelerini sağlıyor. vCenter Converter, Windows, Linux Ubuntu, CentOS, Red Hat Enterprise Linux üzerinde çalışan sanal iş yüklerini destekler.

Yazar Hakkında

Kerem Şuğle

Solution Architect

Leave a Comment