Haberler vSan & VxRail

vRealize Log Insight için Yeni vSAN Content Paketi Yayınlandı

Merhaba ,

Vmware’in son dönemde enterprise müşteri portföy’ünün neredeyse tamamında kullanılan ve vazgeçmilmez olan vRealize Log Insight için yeni vSAN kontent paketi yayınlandı.

Yeni vSAN içerik paketi olan 2.1 sürümü, Log Insight’ın gösterge panosu ve uyarı yeteneklerinde dikkat çeken bazı değişiklikler sunuyor.

Log Insight‘ı daha önce kullanmayanlar için , log toplama ve analitik çözüm sunarken, üzerinde bulunan hazır gösterge panoları ve hatta diğer uygulamalardan widget’larla sunula bilen önceden tanımlanmış olay ve hata sorgularına izin veren kullanımı kolay bir kullanıcı arayüz sunmakta. Daha önceden tanımlı arayüzler olduğu gibi kendi analitik raporlarınızı oluşturmaya da izin vermekte.

vSan için gelen yeni güncelleştirmeyle , vSAN’a özgü günlük olayları veya daha iyi kök analizi için vSAN ve vSAN dışı olayların bir karışımı raporlaybiliyor.

Bildiğiniz gibi vSan’a yakında dönemde bir çok yenilik geldi bu kapsamda gelen yeni yeteneklerle ilgili vRealize Log Insight’ta kontent güncelleştirmesinde bulundu.

Yenilikler Neler?

Bazı düzenlemeler ;

  • “Maksimum hafıza yoğunluğuna ulaşıldı” ve “Maksimum SSD yoğunluğuna ulaşıldı” uyarı hassasiyetleri vCenter’daki vSAN sağlık hizmetinde bulunan alarm durumu ile aynı düzeyde olacak şekilde düzenlendi
  • Bellek ve SSD kısıtlamaları ile ilgili uyarılar da tutarlılık sağlandı
  • Interactive Analytics için daha fazla vSan uyarı sorgusu oluşturuldu
  • vSan Maintance mode uyarıları düzenlendi

Log Insight ve vSan’ı birlikte kullanıyorsanız kontent güncelleştirmek için aşağıdaki adrese girebilir.
https://marketplace.vmware.com/vsx/solutions/vmware-vsan-content-pack

Yada Log Insight ‘ın arayüzünden  Content Packs bölümünden güncelleştirme işlemini yapabilirsiniz.İçerik paketi, 4.0 ile 4.7 arasındaki Log Insight sürümleriyle uyumlu olup vSan içinde 6.0 ila 6.7 U1 versiyonları arasında çalışmaktadır.

Faydalı olması dileğiyle.

Yazar Hakkında

Kerem Şuğle

Solution Architect

Leave a Comment