Vmware vSan & VxRail

vSAN 6.7 üzerinde MySQL Performansı

Vmware vSAN

Şüphesizdir ki alt yapının başarılı olduğu düşüncesinin en büyük destekçesi gelen iş yükü taleplerini karşışaya bilmektedir.  Performans, ölçeklenebilirlik, esneklik ve operasyonel çeviklik, alt yapı mimarları için çok önemli konulardır. Uygulama sahipleri ve bu uygulamaların kullanıcıları, biraz farklı bir bakış açısıyla da olsa, aynı düşünceleri paylaşır.

MySQL, veri merkezinde genel olarak bir LAMP yığını olarak bilinen herhangi bir Linux, Apache, MySQL, Perl / PHP / Python paketinin bir parçası olduğu için yaygın bir kullanıma sahiptir.Açık kaynak olan ve kurulumu son derece basit olan MySQL gerek web sitelerinde gerekse uygulamalar için tercih edilen veri tabanı türlerindendir.

vSan ve MySQL in yayınlamış olduğu yeni referans mimari; MySQL’in vSAN’da Politika bazlı kurallar (SPBM) kullanarak MySQL’in performans, alan verimliliği ve esneklik nasıl faydalar sağladığını göstermektedir.Uygulama performansı çeşitli çevresel koşulların bir araya gelmesiyle ortaya çıktığını hepimiz biliyoruz referans mimaride vSan üzerinde çalışan MySQL’in nasıl performans artılarına şahit olduğunu görebiliyoruz.

vSAN iş yüklerinizin ihtiyaçlarını basit bir şekilde karşılar. Sisteminizin ihtiyaçlarını basit şekilde karşılarken yüksek performans ,esneklik, Operasyonel çeviklikten’de taviz vermez.

Bu yeni referans mimarisi ve vSAN 6.7’deki MySQL’in Birlikte Çözümüne Genel Bakış All Flash , vSAN destekli bir cluster’ın tüm MySQL ihtiyaçlarınız için mükemmel bir uyum sağladığını açıkça ortaya koymaktadır.

Yazar Hakkında

Kerem Şuğle

Solution Architect

Leave a Comment